Новокодацький район. Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 198" Дніпровської міської ради
Річний звіт про діяльність ДНЗ

Звіт керівника  2019-2020 н.р.

 

Комунальний заклад дошкільної освіти ( ясла-садок) № 198 загального типу  Дніпровської міської ради  знаходиться за адресою: проспект Металургів 43а м. Дніпро, 49035, Новокодацький район.  Розрахований на 150 місць. Цього року заклад відвідувало 177 дітей. В закладі працюють 8 груп:

- 6 груп дошкільного віку;

- 2 групи раннього віку.

Режим роботи дошкільного навчального закладу:

- 6 груп : 10:30 годин;

- 2 групи: 12 годин (чергові).

Графік роботи:

- 07-17:30;

- 6:30-18-30.

Штатний розпис на 2019-2020 н.р. відповідає типовим штатним нормативам ЗДО в межах затвердженого фонду заробітної плати. Адміністрація  дошкільного закладу намагалася створювати умови, які сприяли б збереженню психічного та фізичного здоров’я дітей та педагогічних працівників, психологічної атмосфери для розвитку майстерності вихователя і всебічного розвитку дітей.

Предметно-ігрове середовище груп організовано з урахуванням інтересів дітей, відповідає їх віковим особливостям. Ігровий матеріал безпечний. За допомогою батьків у деяких групах придбані цікаві для дітей електроні іграшки, ігрові модулі для сюжетно-рольових ігор. На жаль, ще відсутні сучасні конструктори, потребує оновлення інвентар для роботи в природі та городі. Для удосконалення учбово-виховного процесу придбана аудіо-апаратура. Характер розміщення ігрового обладнання забезпечує дітям вільний доступ до ігор та іграшок. З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також оформлена підписка на періодичні видання : «Дошкільне виховання», «Дитячий садок»,  «Управління», «Вихователь методист», «Практичний психолог».

 Групові приміщення забезпечені необхідними меблями. Для занять крім груп обладнанні спеціальні приміщення:

 • Музично-спортивна зала;
 • Кабінет практичного психолога;
 • Методичний кабінет;
 • Медичний кабінет;
 • Кабінет для роботи на комп’ютерах;
 • Прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;
 • Спортивний майданчик.

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань:

 1. Забезпечення сумісно з батьками наступності в освітньо-виховній роботі ЗДО і школи в умовах освітньої реформи НУШ;
 2. Продовження роботи щодо правового виховання дошкільників за допомогою казки  з приорітетом мовленнєвого розвитку;
 3. Продовження роботи над обласною науково-методичною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»,

були спрямовані та проведені протягом року різні форми методичної роботи:педагогічні ради відзначались актуальністю  та доцільністю тематики, інноваційним підходом до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.

 Тематика педрад відповідала ключовим завданням на навчальний рік.

Найбільш дієвими виявилися інтерактивні форми методичної роботи як майстер- класи, диспути, семінари- практикуми, засідання псилогочної школи для вихователів , інтерактивні ділові ігри.

На протязі п’яти років колектив працював над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського виховання». За підсумками роботи проведений аналіз. Всі вихователі виконали завдання відображені в моделях роботи на всіх етапах.

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров’я  працівників та дітей відповідно до створення безпечних умов праці, навчання  та виховання. Результати перевірок з дотримання вимог охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядались на оперативних, виробничих нарадах. За наслідками контролю видаються довідки та відповідні накази.

Протягом  минулого року проводилась робота з персоналом та вихованцями з цивільного захисту. Діяльність адміністрації була спрямована на виховання у учасників навчально-виховного процесу якостей свідомого і обов’язкового виконання  правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навичок безпечної поведінки в різних нестандартних ситуаціях. Формування знань про правила самозбереження, правил дорожнього руху та противопожежної безпеки. За звітній період випадків травмування дітей та дорослих не зафіксовано.

Лікувально – профілактична робота:

 • планомірно проводились антропометричні виміри дітей ( групи раннього віку – 1 раз на місяць, садові групи – 1 раз у квартал);
 • режим дня, розклад занять ;
 • контроль за годуванням дітей та дотриманням методики проведення цього процесу;
 • проводились різні форми роботи з фіз.виховання, а саме : ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, корегуюча гімнастика, організація фізичних занять.

Протиепідемічна робота:

 • контролювався  санітарно – гігієнічний  режим  згідно з інструкцією;
 • щоденно вівся контроль за прийомом дітей вранці та суворо контролювалось проходження медогляду персоналом 2 рази на рік.

Санітарно – гігієнічна робота:

 • постійно вівся контроль за санітарним станом приміщень, ігрових майданчиків;
 • за повітряно – температурним режимом  в приміщеннях дитсадка;
 • за своєчасною зміною рушників та серветок;
 • за виконанням співробітниками правил особистої гігієни;
 • за проведенням генеральних прибирань;
 • за виконанням правил миття посуду та іграшок в групі;
 • проводився огляд дітей на педикульоз.

Санітарно – просвітницька робота:

 • проводились бесіди для батьків з питань харчування, загартування, збереження здоров'я, противірусних щеплень дітей;
 • виставлялись матеріали на дану тематику в батьківських куточках;
 • певна робота проводилася з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму.